czasnatrenera.pl

Blog mówiący o fitness i diecie

Sport

Dieta i ćwiczenia na płaski brzuch

Dieta i ćwiczenia na płaski brzuch

Płaski brzuch stanowi marzenie wielu osób. Świadczy on o świetnej formie fizycznej oraz dobrym zdrowiu. Płaski brzuch pozwala poczuć się atrakcyjnie i pozbyć się wszelkich kompleksów. Najczęściej jest on celem wśród kobiet, jednak duża część mężczyzn również przykłada uwagę do tej części ciała. Jaką dietę i ćwiczenia stosować na płaski brzuch? Odpowiedź na powyższe pytanie znajdziesz w tym artykule.

Czym spowodowany jest odstający brzuch?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego ich brzuch odstaje. Najczęściej powodów takiego stanu rzeczy należy upatrywać w nieodpowiednich nawykach żywieniowych. Osoby, które nie przykładają uwagi do spożywanych posiłków często borykają się z problemem odkładania się tkanki tłuszczowej w różnych częściach ciała. Jednym z miejsc, w których dokłada się najwięcej tłuszczu, jest właśnie brzuch. Bardzo często można zaobserwować osoby, które mają stosunkowo szczupłe nogi i ręce, natomiast ich brzuch jest duży i odstający. To właśnie świadczy o tym, jak bardzo newralgicznym punktem jest brzuch. Aby nie dopuścić do odkładania się tkanki tłuszczowej w tym miejscu należy przede wszystkim zmienić nawyki żywieniowe. Bardzo pomocne mogą okazać się również różnego rodzaju ćwiczenia, które pomogą w osiągnięciu płaskiego brzucha.

Co zrobić w przypadku, gdy brzuch odstaje?

Jeśli zależy nam na płaskim brzuchu powinniśmy przede wszystkim dbać o to, co na co dzień spożywamy. Wygląd brzucha zależy bowiem od poziomu tkanki tłuszczowej, zgromadzonej w tym miejscu. Jest to dość newralgiczna część ciała, w której odkłada się najwięcej tłuszczu. Aby do tego nie dopuścić należy dbać o neutralny bilans kaloryczny w ciągu dnia. Oznacza to, że powinniśmy spożywać taką ilość pożywienia, która jest nam potrzebna do zdrowego funkcjonowania oraz utrzymania wagi. Jeśli jednak nasz brzuch jest odstający, oznacza to, że poziom tkanki tłuszczowej odłożonej w tym miejscu jest zbyt wysoki. W takiej sytuacji konieczna będzie redukcja tkanki tłuszczowej. Można to uczynić za pomocą odpowiedniej diety i ćwiczeń. Warto zacząć od skomponowania jadłospisu w taki sposób, aby nasz organizm był na delikatnym deficycie kaloryczny. Bardzo pomocne mogą okazać się również ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie brzucha i sprawią, że będą one cały czas napięte, dzięki czemu brzuch będzie prezentował się lepiej.

Dieta i ćwiczenia na płaski brzuch

Jeśli zależy nam na płaskim brzuchu powinniśmy przede wszystkim wyeliminować z diety produkty wysoko przetworzone. Białe pieczywo powinniśmy zastąpić razowym, natomiast makaron pszenny warto zamienić na pełnoziarnisty. Ważne jest również spożywanie dużej ilości warzyw i owoców, które są bogate w witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zmiana nawyków żywieniowych to pierwszy krok do zbudowania idealnych mięśni brzucha.
Nie należy zapominać jednak o treningu tej części ciała. Bardzo skutecznym ćwiczeniem na płaski brzuch jest tzw. plank, czyli deska. W tym ćwiczeniu podpieramy się na palcach stóp oraz przedramionach, co powoduje wzmożoną aktywność mięśni brzucha. Bardzo pomocne mogą okazać się również brzuszki, jednak warto pamiętać o tym, aby wykonywać je w odpowiedni sposób.

Udostępnij