czasnatrenera.pl

Blog mówiący o fitness i diecie

Sport

Dieta bez ćwiczeń efekty

Dieta bez ćwiczeń efekty

Wiele osób trenujących na siłowni zapomina o tym, jak bardzo ważnym elementem podczas budowania sylwetki jest odpowiednia dieta. Można powiedzieć, że stanowi ona znaczną część sukcesu. Odpowiednio skomponowany jadłospis ma szczególnie duże znaczenie, jeśli zamierzamy schudnąć lub zbudować masę mięśniową. Warto o tym pamiętać, aby przyspieszyć i poprawić efekty treningu. Dlaczego dieta jest tak istotną kwestią? Czy można schudnąć bez ćwiczeń? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Dlaczego odpowiednia dieta jest tak istotna?

Wiele osób bagatelizuje kwestie diety i przykłada znacznie większą uwagę do ćwiczeń zarówno siłowych, jak i wytrzymałościowych. Takie podejście to duży błąd, zwłaszcza jeśli zależy nam na świetnie wyglądającej sylwetce. Za przybieranie na wadze lub redukcję tkanki tłuszczowej odpowiada bowiem, przede wszystkim, liczba kalorii spożywanych w ciągu dnia. Każdy organizm jest inny i każdy człowiek potrzebuje odpowiedniej ilości pożywienia, aby utrzymać wagę. Konkretna liczba kalorii, która pozwala na utrzymanie wagi to tzw. neutralny bilans kaloryczny. W zależności od wieku, wzrostu, wagi oraz aktywności fizycznej w skali tygodnia, bilans kaloryczny może się różnić. W przypadku dobrze zbudowanych mężczyzn, którzy regularnie trenują na siłowni, liczba potrzebnych kalorii do utrzymania wagi będzie wyższa, niż w przypadku niskiej, szczupłej kobiety, która na co dzień wykonuje pracę biurową.
To właśnie bilans kaloryczny odpowiada za budowanie sylwetki. Jeśli spożywamy zbyt małą liczbę kalorii, jesteśmy wówczas na tzw. deficycie kalorycznym, co z kolei przekłada się na spadek wagi i redukcję tkanki tłuszczowej. Nadwyżka kaloryczna z kolei prowadzi do przybierania na wadze.

Dieta bez ćwiczeń efekty

Wiele osób zastanawia się, czy przy pomocy samej diety można osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Okazuje się, że dieta to tak naprawdę większa część sukcesu i jeśli zależy nam wyłącznie na zrzuceniu wagi lub przytyciu to sama dieta nam to umożliwi. Odpowiednio ułożony trening jest jedynie swego rodzaju wspomagaczem. Dzięki regularnym treningom przyspieszamy swój metabolizm oraz przyspieszamy proces redukcji tkanki tłuszczowej. Możemy również rozbudować swoje mięśnie oraz poprawić ogólny wygląd sylwetki. Da się jednak uzyskać satysfakcjonujące rezultaty bez wykonywania męczących ćwiczeń. Warto jednak pamiętać o tym, że dieta w takim przypadku powinna być bardzo rygorystyczna.

Dlaczego warto trzymać dietę?

Odpowiednio skomponowany jadłospis pozwala nie tylko przytyć lub schudnąć, ale ma również ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. Dieta bogata w dużą ilość witamin i minerałów pozwala dostarczyć organizmowi wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Warto zatem udać się do dietetyka, który na podstawie wywiadu z nami skomponuje idealny jadłospis. Zmiana nawyków żywieniowych to pierwszy krok do poprawy swojej sylwetki oraz zdrowia. Należy pamiętać o spożywaniu zdrowych posiłków w odpowiednich ilościach, zwłaszcza jeśli na co dzień uprawiamy sport.

Udostępnij