czasnatrenera.pl

Blog mówiący o fitness i diecie

Sport

Poranny trening w domu

Poranny trening w domu

Ludzie trenują w różnych porach dnia. Jest to uzależnione od wielu czynników, a najważniejszym z nich jest oczywiście wolny czas. Większość osób decyduje się na trening w godzinach popołudniowych lub wieczornych, po wykonaniu wszystkich obowiązków. Wówczas siłownie są przepełnione, co z kolei może negatywnie wpływać na komfort oraz efektywność treningu. Wielu ludzi decyduje się również na poranny trening w domu, który jest świetnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Jakie zalety ma wykonywanie porannego treningu? Dlaczego warto zadbać o to, aby poranny trening w domu stał się naszym nawykiem? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w tym artykule.

Poranny trening jako zastrzyk energii na cały dzień

Bardzo istotną zaletą porannego treningu jest pobudzenie układu nerwowego oraz podniesienie wydajności mózgu. Jedna poranna sesja treningowa to skuteczny zastrzyk energii na cały dzień. Wykonanie kilku prostych ćwiczeń po przebudzeniu pozwala praktycznie od razu wskoczyć na wysokie obroty i stać się bardziej produktywnym.
Poranny trening w domu to zdrowa alternatywa dla porannej kawy lub napoju energetycznego. Powoduje on szybsze uwolnienie endorfin oraz adrenaliny, dzięki czemu wszystkie codzienne obowiązki stają się prostsze i przyjemniejsze, a chęci do działania są znacznie większe. Poranne ćwiczenia fizyczne poprawiają również kreatywność oraz sprawiają, że człowiek chętniej podejmuje nowe wyzwania.

Szybszy metabolizm dzięki porannym ćwiczeniom

Niezwykle istotną zaletą porannych ćwiczeń jest również przyspieszenie metabolizmu. Istnieje wiele badań, które dowodzą, że poranny trening pozwala spalić większą ilość kalorii, niż trening o tej samej intensywności wykonywany w innych momentach dnia. Spowodowane jest to mniejszą ilością glikogenu w mięśniach, który stanowi źródło energii niezbędnej do ćwiczeń. Podczas porannego treningu, organizm czerpie energię z tkanki tłuszczowej, dzięki czemu jest ona spalana znacznie szybciej. Metabolizm nakręcony podczas porannych ćwiczeń utrzymuje się przez większą część dnia, dzięki czemu możemy sobie pozwolić, m.in. na spożywanie większej ilości pożywienia.

Trening w domu na dobry początek dnia

Kolejną zaletą porannych treningów jest większa ilość wolnego czasu w ciągu dnia. Po wykonaniu kilku ćwiczeń o poranku możemy w pełni skupić się na swojej pracy oraz codziennych obowiązkach. Nie musimy również przejmować się tłumami na siłowni.
Podczas porannego treningu w domu bardzo ważna jest systematyczność. Jeśli codziennie będziemy poświęcać czas na kilka ćwiczeń, będziemy pełni energii oraz zmotywowani do działania. Wykonywanie ćwiczeń rano jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które pragną pozbyć się zbędnych kilogramów. Zmniejszona ilość glikogenu w mięśniach sprawia, że organizm czerpie energię do wykonywania ćwiczeń z tkanki tłuszczowej. Jest to zatem świetnym sposób na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Warto zadbać o to, aby poranny trening w domu stał się naszym nawykiem, ponieważ zapewnia on zastrzyk energii oraz dobre samopoczucie przez cały dzień.

Udostępnij