czasnatrenera.pl

Blog mówiący o fitness i diecie

Sport

Czy ćwiczenia na wzrost działają?

Czy ćwiczenia na wzrost działają?

Wzrost potrafi być powodem kompleksów dla wielu osób. Niektórzy nie potrafią zaakceptować swojego niskiego wzrostu. Problem ten najmocniej dotyka mężczyzn, jednak wiele kobiet również potrafi czuć się źle z tego powodu. Większość osób mających kompleksy na punkcie zbyt niskiego wzrostu, zastanawia się, czy istnieje sposób na zyskanie kilku dodatkowych centymetrów. Okazuje się, że istnieje kilka ćwiczeń, który pozwalają nieco wydłużyć ciało. W tym artykule poznasz skutecznie ćwiczenia na wzrost i dowiesz się, w jaki sposób je wykonywać, aby były one w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Czy ćwiczenia na wzrost działają?

Skuteczność ćwiczeń na wzrost to kwestia, która wzbudza bardzo wiele kontrowersji. Badania potwierdzają jednak, że regularne wykonywanie takich ćwiczeń w połączeniu z odpowiednią dietą pozwala osiągnąć zadowalające efekty. Ćwiczenia na wzrost zwiększają wydzielanie hormonu wzrostu. Dodatkowo poprawiają one kondycję oraz ogólną sprawność całego ciała. Wykonując ćwiczenia na wzrost można również zredukować stres oraz zadbać poprawić swoje samopoczucie. Jak widać, regularne wykonywanie ćwiczeń niesie ze sobą wiele zalet, niekoniecznie związanych z uzyskaniem kilku dodatkowych kilogramów.
Warto jednak pamiętać o tym, że ćwiczenia na wzrost są dedykowane osobom, które ukończyły 13 rok życia. Treningi na wzrost należy wykonywać minimum 3 razy w tygodniu przez około 15 minut. W przypadku takich ćwiczeń najważniejsza jest systematyczność, dlatego nie należy odpuszczać, jeśli w krótkim czasie nie zauważymy żadnych efektów.

Jakie ćwiczenia na wzrost mogą pomóc?

Istnieje kilka sprawdzonych ćwiczeń, które mogą pomóc w zyskaniu kilku dodatkowych centymetrów. Do najlepszych ćwiczeń należy zaliczyć mostek oraz zwis na drążku. Są to stosunkowo trudne ćwiczenia, które wymagają nieco siły i kondycji, jednak przynoszą bardzo dobre rezultaty. Szczególnie zwis na drążku przyczynia się do rozciągnięcia mięśni, stawów, ścięgien oraz kości.
Bardzo dobrym ćwiczeniem może okazać się również pochylanie głowy do kolan. Takie ćwiczenie należy wykonywać przy wyprostowanych kończynach i powtarzać je przynajmniej kilkadziesiąt razy. Pomocne mogą okazać się również skłony oraz ćwiczenia rozciągające wykonywane w pozycji siedzącej. Wymienione wyżej ćwiczenia należy wykonywać przynajmniej 3 razy w tygodniu przez 15 minut.

Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów ćwiczeń na wzrost?

Podczas wykonywania ćwiczeń na wzrost bardzo ważna jest cierpliwość oraz systematyczność. Efekty takich treningów pojawiają się bowiem dopiero po kilku miesiącach. Nie należy zatem się zniechęcać, jeśli początkowo nie zauważymy u siebie żadnych rezultatów. Motywacją do systematycznego wykonywania ćwiczeń powinien być za to widoczny wzrost formy, który objawia się lepszą kondycją oraz zwiększoną wydolnością organizmu. Wykonywanie ćwiczeń rozciągających przyczynia się również do poprawy gibkości całego ciała. Powyższe zalety można dostrzec znacznie szybciej i powinny one stanowić zachętę do dalszych treningów.

Udostępnij